Украинська мода у фіналі “Євробачення”

“Євробачення-2023” закінчилося перемогою Лорін зі Швеції, яка вдруге привезе перемогу до рідної країни. Україна посіла 6 місце.

У фіналі конкурсу було представлено не лише українську музичну культуру, а й моду. Образи для провідних та артистів розробили українські бренди FROLOV, COAT, Valery Kovalska та Helena Romanova.

Юлия Санина – The COAT і Valery Kovalska

У фіналі ведучі Юлія Саніна, Аліша Діксон та Ханна Веддінгем змінили по два образи. На початку вечора фронтвумен The Hardkiss вийшла у жовтій сукні The COAT, яка разом із синьою сукнею Діксон символізувала кольори українського прапора.

– Катя Сільченко та команда бренду The Coat створили ніжну жовту сукню, що нагадує Calla Lily. Ця жовта квітка символізує мужність, стійкість та оптимізм, – розповів стиліст співачки Слава Чайка.

Юлія Саніна у сукні The COAT. Фото: Getty Images

 

Другий образ для Саніної розробив бренд Valery Kovalska. Над ручною 3D-вишивкою топа одночасно працювали 4 майстри.

– Фасон костюма – візитка бренду. Цей фасон дуже любить Юлія, він завжди ідеально сідає на неї. Саме тому цей образ ми створили без жодної примірки, – каже Слава Чайка.

TVORCHI – FROLOV

Дизайнер Іван Фролов для фіналу “Євробачення” розробив чотири образи, у тому числі для представників України дуету TVORCHI. – Концепція сталевого характеру та сили українців насамперед втілена у вишитому вручну сталевому рукаві Джеффрі.

Усі інші образи також уособлюють символи українського традиційного костюма: вишивка, яка використовувалася в одязі козацької старшини, натхненням для штанів танцюристів стали шаровари, а загальні силуети образів відсилають до стилістики одягу князівської доби, – розповів Іван Фролов.

13 May 2023, Great Britain, Liverpool: Tvorchi from Ukraine singing “Heart Of Steel” at the final of the 67th Eurovision Song Contest (ESC) at M&S Bank Arena. Photo: Peter Kneffel/dpa (Photo by Peter Kneffel/picture alliance via Getty Images)

Джамала – FROLOV

Джамала виступила в інтервал-акті українських артистів та виконала пісню “1944”, яка принесла їй перемогу у 2016 році. Як і сім років тому за костюми відповідав Іван Фролов. По кольоровій гамі образ перегукується з переможною сукнею Джамали.

– Сукня Джамала для виступу у фіналі Євробачення 2023 року надихнута материнською силою. Її пісня 1944 року набула нових смислів за останні півтора роки і стала ще актуальнішою, що хотілося підкреслити візуально, – розповів Фролов.

Jamala performs on stage during the grand final of the 2023 Eurovision Song Contest in Liverpool, Britain, May 13, 2023. REUTERS/Phil Noble